Irena Wiszczor

E G I P T

Najbardziej cenionym miejscem moich podróży był Egipt, ze względu na wspaniałą pogodę i odmienną kulturę.

 

Podczas moich podróży po Egipcie zwiedziłam Kair /stolica/, Gizy /słynne piramidy, Luksor, Asuan, Hurgada /kurort/ i Sharm el Sheikh. Sharm el Sheikh jest to słynny kurort leżący na półwyspie Sinajskim. Świetny odpoczynek, zwiedzanie , sporty wodne, niezapomiane widoki korali podwodnych, niespotykana roślinność morska /gama różnych kolorów i kształtów/, to wszystko można było uzyskać  przebywając w Sharmie

 

Egipt – Sharm

Egipt-Sharm

Egipt-Kair i Giza

Giza była miasteczkiem położonym 20 km od Kairu. Aktualnie  uważana jest za dzielnicę Kairu. Kair znacznie powiększył swoje granice. Giza leży na terenie pustynnym po lewej stronie Nilu. Główną atrakcją  Gizy są oczywiście  piramidy /Cheopsa,Chefrena i Mykerinosa/ no i Sfinks.

Egipt-Kair i Giza

Egipt-Rejs po Nilu

Rejs statkiem -promem 5 gwiazdkowym  z wszelkimi wygodami /restauracje, bary, baseny, sklepy, wygodne zakwaterowanie/. Płyneliśmy nocą w dzień zwiedzanie .Wypłyneliśmy z Luksforu do Asuanu. Zwiedziliśmy Świątynię Hatszepsut,Dolinę Królów,Zespół Świątyń w Karnaku i inne Świątynie i pomniki starożytnego Egiptu. Spiętrzenie wód Nilu za pomocą tamy asuańskiej zrobiło na mnie duże wrażenie. Wrażenie bo odczucia  miałam mieszane. Wydaje mi się że rzeka Nil straciła na atrakcyjności.

Egipt-Prom-Hotel

Egipcjanie usilnie próbowali sprzedać nam swoje towary. Szczególnie  zależało im na sprzedaży ich tradycyjnego stroju /galabija/. Galabija przypomina europejską koszulę nocną. Transakcje handlowe odbywały się nawet z łódki.

Egipt-Świątynie i kilka zdjęć na Tamę Asuańską

« z 2 »

Egipt-Wioska-Beduińska

Życie toczy się normalnym trybem jak u każdego z nas, no może otoczeni są mniejszym luksusem. Głównym zajęciem jest stworzenie atrakcji dla turystów to jest przejażdzka na wielbłądach oraz sprzedaż pamiątek, tak zarabiają na życie.

Egipt-Hurghada

Pełny odpoczynek,jedzenie,picie,ładny hotel,boska plaża,miłe towarzystwo.Oby tak dalej.

Marsa AlamPensee Royal Garden

To obecnie bardzo dynamicznie rozwijający się region. Zlokalizowany jest na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego. Jest to doskonałe miejsce na urlop, są tu piękne piaszczysto- koralowe plaże, jeden z najlepszych punktów do nurkowania. Baza hotelowa swiadcząca usługi na wysokim poziomie. Mars Alam to również raj dla miłośników surfingu, jachtingu i innych atrakcji wodnych. Znajdują się tu przepiękne ogrody koralowe oraz krystaliczna woda. Spędziłam czas w Resorcie PENSEE ROYAL GARDEN. Typowo pobyt wypoczynkowy. Wiadomo w Egipcie możesz korzystać tylko z wycieczek organizowanych przez biuro turystyczne, Samodzielne wyprawy są niewskazane / chodzi o bezpieczeństwo/

W trakcie pobytu na Mars Alam w zasadzie odpoczywalam w Resorcie i tylko zwiedziłam jedną wioskę . Była to najstarsza wioska turystyczna z zabytkową starówką arabską oraz pozostałością osmańskiego fortu z XVI wieku– EL QUSEIR

W grudniu 2023 roku ponownie spędziłam przyjemny czas w EGIPCIE również w rejonie Marsa Alam w Resorcie PICALBATROS. Resort ten położony jest a raczej graniczy z Portem Ghalip. W obrębie Resortu znajduje się dość znaczna ilość hoteli 5 -cio gwiazdkowych. Położony jest na bardzo dużym terenie, bezpośrednio przy plaży. Oferowane są luksusowe pokoje, dość liczne atrakcje sportowo turystyczne. Trudno się nudzić w tak urokliwym miejscu.

« z 2 »

Port Ghalib

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery × pięć =