Irena Wiszczor

K U B A

to rzeczywiście „W y s p a  Gorąca” szczególnie w marcu gdzie w innych krajach położonych na półkuli północnej jeszcze trwa zima. Kubę jak wyżej wspomniałam odwiedziłam pod koniec marca, świetny odpoczynek, wspaniałe kąpiele zarówno w oceanie jak i w przyhotelowych  basenach. W związku z różnymi restrykcjami turystycznymi najbardziej dogodny dla mnie był wyjazd  na Kubę z Canady  a konkretnie  z Montrealu. Cel podróży miejscowość Varadero.

Varadero

to kurort położony na Kubie od strony oceanu atlantyckiego na półwyspie Hicacos. Na tym półwyspie długości 20 km znajdują się różnej kategorii hotele, pola golowe, spa. atrakcje wodne itp. Czyli wszystkie udogodnienia dla turystów.

Podczas mojej pierwszej podróży na Kubę z uwagi na zbyt mała ilość dni zwiedziłam tylko Varadero i Hawanę. Jest to tylko kropla w morzu tego co należałoby zwiedzić na Kubie. Mam nadzieję że nie pierwszy raz odwiedzam ten piękny kraj i czekają na mnie jeszcze miłe atrakcje trustyczne.

Havana

Miasto nad Zatoką Maksykańską, stolica Kuby i największe miasto i  port na wyspie i w całych karaibach. Glćwny ośrodek przemysłu kraju. Miasto te szczyci się licznymi zabytkami architektury kolonialnej.Jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stare miasto zachwyca swoimi niespotykanymi budowlami architektonicznymi.

Na szczególna uwagę zaslugują:

-główny plac starego miasta z barokową katedrą -niepokalanego poczęcia z drugiej polowy XVI wieku

-zamek i fort  M O R R O z XVI wieku

-uliczki starego miasta , słynny plac Vieja, przepiękna architektura

-wielki teatr w Hawanie  otwarty w 1915 roku

-należy również zwiedzić muzeum rewolucji, Capitol Narodowy ,promenadę nadmorską Malecon, kolonialne stare place itd. Byłam wszystkim zachwycona.

« z 3 »

-odwiedzając Hawanę trudno jest ominąć muzeum Ernesta Hemingwaya oraz słynny bar „Floridita”. Hawana była jego drugim domem. Trudno jest również nie wstąpić do sklepów ze słynnymi cygarami kubańskimi.

Na ulicach Hawany jak i Varadero  spotyka się niesamowitą ilość starych, odrestaurowanych do perfekcji, samochodów. Byłam pełna podziwu za ich pomysłowość i pracowitość. Wiadomo sytuacja ekonomiczna zmusiła ich do tego. Jest to nie tylko forma hobby ale również forma zarobku. Samochody te wykorzystywane są jako taksówki. Stanowią wspaniałą atrakcję turystyczną.

    • Pixi, 31 października 2020, 01:22

    Odpowiedz

    Samochody są super. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × 1 =