Irena Wiszczor

WYSPY KANARYJSKIE

Wyspy Kanaryjskie to Archipelag składający się z siedmiu głównych  wysp oraz szejściu mniejszych,  które w zasadzie są niezamieszkane lub zamieszkane okresowo. Ja odwiedziłam jak narazie tylko Teneryfe i Lanzarote, pozostałe wyspy mam zamiar odwiedzić w niedalekiej przyszłości. Wyspy Kanaryjskie są pochodzenia wulkanicznego, były dawniej uważane za wyspy szczęśliwe. Pogoda praktycznie dopisuje przez okrągły rok z małymi zmianami.

Lanzarota

To wyspa najbliżej położona Europy. Jej krajobraz jest bardzo specyficzny, jest to zasługa rozsianych po wyspie około 300 stożków wulkanicznych. W/g koncepcji słynnego architekta Cesaro Marvique ukształtowana została zabudowa wyspy Lanzarote. W myśl tej koncepcji zabudowa musiała być niska . Przyczynił się on też do stworzenia słynnych jaskiń Cueva de los Verdes i Jomeas del Aqua oraz Parku Narodowego Timanfaya

Jaskinia Jomeas del Auqa

Zachwyca swoją pomysłową architekturą . Baseny wodne . Akwen wodny z krabami albinosami. Tarasy gdzie można posilić się oraz audytorium gdzie odbywają się koncerty symfoniczne dla 600 osób  i wiele innych atrakcji.

Park Narodowy Timanfaya

Tu wyrażnie widać wulkaniczne pochodzenie wyspy. Dymiący wulkan, parząca ziemia nawet kurczaka można upiec na wulkanicznym grilu bez rozpałki, jakie to wygodne.

Playa Blanca

Mieszkałam w dość sympatycznym hotelu w Playa Blanca. Studio w niskich domkach z wszelkimi wygodami,kompleks basenów przy hotelowych przeogromny, wyżywienie dość znośne.

« z 2 »

Teneryfa

Teneryfę odwiedzałam bardzo dawno. Podczas mojego pobytu mieszkałam w hotelu położonego na południu wyspy  w Playa de las Americas. Brak mi aktualnie zdjęć z tego okresu. Muszę poszukać. Wyspa nie jest  duża w zasadzie zwiedziłam ją całą.  Jedną z głównych atrakcji jest Park Narodowy Tide z jej głównym szczytem wulkanicznym Pico del Tide wysokości 3718m n.p.m.

Grand Canaria

Wyspa na Oceanie Atlantyckim należąca do Hiszpani będąca częścią archipelagu Wysp Kanaryjskich. Stolica wyspy to miasto Las Palomas.Gran Canaria jest trzecią co do wielkości i drugą co do ludności wyspą archipelagu. Wyspa ma okrągły kształt z masywem górskim pochodzenia wulkanicznego w centrum wyspy. Najwyższy punkt wysoy to Pico de las Nieves/1949 m npm/ Oprócz stolicy głównym centrum turystycznym wyspy są trzy połączone miejscowości Maspalomas, Playa del Inglas i San Augustin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiemnaście − 16 =